Technik transportu kolejowego

Technik Transportu Kolejowego

ZAPISZ SIĘ

Masz pasję do spraw związanych z kolejnictwem? Chcesz być częścią fascynującego świata transportu kolejowego? Wybierz kierunek Technik Transportu Kolejowego – jedyny taki w powiecie cieszyńskim! To nie tylko szansa na rozwinięcie umiejętności z zakresu ruchu pociągów, ale także możliwość znalezienia zatrudnienia w jednym z najbardziej dynamicznych sektorów gospodarki.

Zostań Ekspertem w Branży Kolejowej!

Technik transportu kolejowego to profesja ceniona przez pracodawców z branży kolejowej. Absolwenci tego kierunku są poszukiwani ze względu na solidne przygotowanie do zadań wynikających z unikalnej specyfiki funkcjonowania kolei. Zdobędziesz umiejętności w zakresie organizacji ruchu pociągów, obsługi urządzeń sterowania ruchem, nadzorowania pracy przewoźników, a także planowania i organizacji przewozów pasażerskich i towarowych

Odkryj Różnorodność Możliwości Zatrudnienia!

Po ukończeniu kierunku Technik Transportu Kolejowego, możesz podjąć pracę jako dyżurny ruchu, nastawniczy, kierownik pociągu, rewident, manewrowy, pracownik kasowy czy ajent biletowy. To tylko kilka z wielu fascynujących ścieżek kariery, które są dostępne dla absolwentów tego kierunku.

w zakresie kwalifikacji TKO.07. Organizacja i prowadzenie ruchu pociągów:

  •          organizowania oraz prowadzenia ruchu pociągów na szlakach i posterunkach ruchu
  •          obsługiwania urządzeń sterowania ruchem, łączności i infrastruktury kolejowej
  •          nadzorowania i koordynowania pracy przewoźników na terenie stacji kolejowej

w zakresie kwalifikacji TKO.08. Planowanie i realizacja przewozów kolejowych:

  •          planowania i organizowania pasażerskich i towarowych przewozów kolejowych
  •          zarządzania taborem kolejowym
  •          przygotowania do odprawy i przewozu przesyłek, ładunków oraz osób
  •          zestawiania, rozrządzania i obsługi pociągów

 

Nasi Partnerzy w Kształceniu: Rzeczywista Praktyka w Świecie Kolei!

Nasza szkoła kształci zgodnie z najwyższymi standardami, przygotowując absolwentów do pełnienia zadań związanych z organizacją ruchu pociągów oraz planowaniem i realizacją przewozów kolejowych. Współpracujemy z renomowanymi partnerami, takimi jak PKP Intercity, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., oraz Koleje Śląskie, co dodatkowo zwiększa wartość naszego kształcenia.

A to nie koniec atrakcji! Macie szansę wziąć udział w projektach unijnych, rozwinąć swoje zainteresowania na specjalnych zajęciach, a nawet dostaniecie wsparcie firm, które pomogą wam zdobyć cenne doświadczenie. Stypendia, kurs pierwszej pomocy, dodatkowe kwalifikacje – u nas macie pełen pakiet!

Więc co, chcecie wskoczyć na pokład naszego kolejowego pociągu? Bilet w jedną stronę do świata technika transportu kolejowego już czeka na was!