"Logistyka od producenta do konsumenta"

 

 

 

Zrealizowany projekt: „Logistyka od producenta do konsumenta” 2016-1-PL01-KA102-023396

23 września 2017r. uczniowie III klas Technikum Logistycznego Zespołu  Szkół w Cieszynie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach wrócili z trzytygodniowych praktyk zawodowych w Hiszpanii. Staż został zrealizowany przy wsparciu finansowym projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych  oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” POWER pt. „Logistyka od producenta do konsumenta”.

Staże w Granadzie okazały się ciekawym doświadczeniem, pełnym nowych wyzwań. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z systemem i organizacją pracy firm logistycznych o międzynarodowym zasięgu. Dodatkowo pobyt został wzbogacony o krajoznawcze wycieczki po Andaluzji. W czasie wolnym od pracy organizowane były piesze wycieczki po Granadzie jak również dalsze wyjazdy, między innymi do Nerhy i na Gibraltar. To pozwoliło poszerzyć horyzonty na temat kultury i zwyczajów tego kraju.

Mobilność zagraniczna sprzyjała doskonaleniu języka hiszpańskiego oraz rozwijaniu umiejętności posługiwania się językiem angielskim w życiu codziennym jak i zawodowym.

Nad organizacją i bezpieczeństwem wyjazdu  czuwała Pani Dyrektor Barbara Nawrat, natomiast na miejscu, czyli w Granadzie wspierali ją opiekunowie: Artur Woliński oraz Marek Cieślar.

Dnia 19.12.2017 o godzinie 13:00 w Zespole Szkół w Cieszynie  odbył się Dzień Logistyka, zorganizowany przez uczniów klas trzecich. Dzień ten miał na celu przedstawienie pobytu logistyków na 3- tygodniowych praktykach zawodowych w Hiszpanii. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania zgromadzonych, następnie uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami z pobytu, gościom zostały przedstawione prezentacje dotyczące miejsc pracy, pobytu i zorganizowanych wycieczek. Całości towarzyszyła nastrojowa hiszpańska muzyka. Na końcu dla przybyłych został przygotowany poczęstunek.