Procesy logistyczne w praktyce gospodarczej

 

 

 

Zrealizowany projekt:

"PROCESY LOGISTYCZNE W PRAKTYCE GOSPODARCZEJ" 2015 -1-PL01-KA102-015006

- Projekt   Mobilność edukacyjna „kształcenia i szkolenia zawodowe” w ramach Erasmus+.

Projekt zakładał trzytygodniowe zagraniczne praktyki zawodowe w  Hiszpanii dla grupy 18 uczniów w zawodzie technik logistyk oraz dwutygodniowy job shadowing (obserwacja) w zagranicznych przedsiębiorstwach dla 15 nauczycieli Zespołu Szkół w Cieszynie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach

Termin realizacji projektu: 01.06.2015 – 01.06.2017

Głównym celem projektu było zwiększenie kompetencji zawodowych, językowych uczniów i jednocześnie wyrównanie ich szans   na międzynarodowym rynku pracy oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych kadry pedagogicznej poprzez wymianę doświadczeń. Projekt pod kątem organizacyjnym był nadzorowany przez Dyrektora Zespołu Szkół w Cieszynie Panią Barbarę Nawrat.  Pieczę nad Uczniami, podczas mobilności zagranicznej, sprawowali doświadczeni opiekunowie.

Oto krótkie uczniowskie podsumowanie z wyjazdu:

W dniu 11 września, 18 najlepszych uczniów Zespołu Szkół w Cieszynie (Technikum Logistyczne) ZDZ w Katowicach wyjechało na praktyki do Hiszpanii, w ramach projektu ERASMUS +. Po wyczerpującej podróży samolotem, z przesiadką we Frankfurcie, dotarli do Granady, gdzie mieszkali przez cały czas trwania projektu - 3 tygodnie. Opiekunowie przywitali grupę wielkim uśmiechem, po czym wszyscy udali się na pierwszą hiszpańską kolację.

Praktyki odbywali w dwóch miejscach, pierwsza grupa, licząca czternastu logistyków, trafiła do sklepu budowlanego - Brico Depot, natomiast pozostała czwórka, do sklepu sportowego - Sprinter. Wszyscy pracownicy byli przyjaźnie nastawieni na zagranicznych praktykantów i starali się przekazać jak najwięcej wiedzy i wskazówek.

Projekt był również bogaty w przeróżne ciekawe wycieczki, zaczynając od Granady, która uczniowie zwiedzali po pracy, kończąc na odległej Sevilli czy Maladze. Logistycy mieli również okazję poleżeć na słonecznej plaży i popływać w gorącym morzu.

Przez 3 tygodnie, spędzone w słonecznej i gorącej Hiszpanii, uczniowie poznali wiele wskazówek zawodowych jak i również zwiedzili kilka pięknych miejsc.Zagraniczne praktyki dały możliwość wykorzystania nabytych już umiejętności językowych (angielski i hiszpański) w środowisku rzeczywistym, zdobycia doświadczenia praktycznego w międzynarodowym środowisku jak również  skosztowania przysmaków kuchni hiszpańskiej. W „akademii Partnera Firmy Europroyectos SL, uczniowie poznali innych uczestników ERASMUSA+ i nawiązali tam znajomości, które z pewnością długo przetrwają. Uczniowie przeżyli przygodę życia, a wspomnienia napewno długo nie wyrzucą z pamięci.

W czasie wolnym uczestnicy (uczniowie i nauczyciele) wyjazdu brali udział w różnorodnych formach aktywności. Odwiedzono najważniejsze zabytki i instytucje kultury i nauki w Cordobie i Granadzie: Alcazar, Mezquitę, Multimedialne Muzeum

Pliki do pobrania