Baza dydaktyczna

Oferujemy:

  • Nowocześnie wyposażone pracownie (standard to zestaw laptop+projektor cyfrowy+zestaw audio+Internet) wraz z wieloma pomocami dydaktycznymi,
  • liczebność klas zapewnia komfortowe warunki pracy uczniów i nauczycieli,
  • komplet podręczników dla uczniów / słuchaczy do nauki w szkole,
  • korzystamy także ze szkoleń e-learningowych, dostępnych dla naszych uczniów za darmo,
  • logistycy korzystają z Wirtualnych Laboratoriów Logistycznych
   

  • ZDZ Katowice, a w tym i nasza szkoła posiada certyfikat legalności oprogramowania firmy Microsoft - oznacza to, że ZDZ Katowice stosuje legalne oprogramowanie,
  • ZDZ Katowice, a w tym i nasza szkoła posiada certyfikat jakości ISO 9001-2008 oraz ISO 29990:2010 nadany przez firmę TÜV.
  • Współpracujemy z pracodawcami na lokalnym rynku pracy, np.: Leroy Merlin, Castorama, Elektrometal s.a., BHP Niedzielscy, C.S.CARGO Poland Sp. z. o.o.

Zespół Szkół w Cieszynie prowadzi zajęcia edukacyjne w oparciu o bazę lokalową i dydaktyczną Zespołu Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Cieszynie. Pracownie w szkołach młodzieżowych są wynajmowane i całkowicie wyposażane przez ZDZ Katowice w nowoczesny sprzęt audiowizualny, meble jak i pomoce dydaktyczne. Posiadamy także własną pracownię komputerową (zakupioną w 2014 roku):

- Liceum Plastyczne - zajęcia artystyczne odbywają się w pracowniach artystycznych w szkole, w pracowniach artystycznych Filii UŚ w Cieszynie, w muzeach, na wystawach, imprezach związanych ze sztuką na terenie miasta, organizujemy także wycieczki przedmiotowe z historii sztuki do Krakowa, Warszawy, Wiednia.

 

- szkoły młodzieżowe - zajęcia z WF odbywają się na sali gimnastycznej, hali sportowej, małej sali sportowej, siłowni, basenie, lodowisku, ściance wspinaczkowej, a ostatnio nawet na kręgielni.

 

- Technikum logistyczne (szkoła mundurowa) - zajęcia wojskowe odbywają się na terenie szkoły, częściowo w siedzibach służb mundurowych,  na terenie miasta Cieszyna, na strzelnicach, ściance wspinaczkowej, paintball, a także odwiedzamy różne wystawy, domy pamięci, muzea na naszym terenie. Poza zajęciami młodzież bierze udział w uroczystościach państwowych, w uroczystościach organizowanych przez ZDZ Katowice, a także raz w roku wyjeżdża na 5-dniowy obóz sprawnościowo-szkoleniowy na poligonie wojskowym. Szkoła zapewnia profesjonalne wyposażenie wojskowe, z którego uczniowie korzystają podczas zajęć.

 

Zdjęcie klasy biorącej udział w obozie na poligonie w Kielcach

Zajęcia na strzelnicy